Mládežnická mše sv. s P. Jendou Balíkem

18.05.2018

V pátek 18. května navštívil náš děkanát vzácný host. Byl to o. Jenda Balík, bývalý ředitel Sekce pro mládež České biskupské konference, který přijal naše pozvání na mládežnickou mši sv., po níž si pro nás připravil také přednášku na téma Není svoboda jako svoboda. Při ní ukazoval nám mladým krásu vnitřní svobody, která je velice důležitá v dnešním světě, kde je obrovská svoboda vnější. Dále mluvil také o tom, že i když se mnohým může zdát, že jako křesťané nemůžeme dělat všechno, co chceme, a to nám ubírá svobodu, je to právě naopak. Skvěle to vysvětlil na příkladu architekta, který projektuje most, ale musí při tom dodržovat fyzikální zákony. Pokud tak neučiní, určitě to nedopadne dobře.
To je jen malá hrstka myšlenek, které měl pro nás o. Jenda připravené. Celá přednáška byla velice dobře připravená a každý z nás si z ní jistě mnoho odnesl. Po přednášce následovalo posezení a volný večer. Celkem nás bylo asi 60 mladých :).

Děkujeme všem, kteří přišli a těšíme se na další mládežnickou mši sv. a to 29. června, na které se rozloučíme s naším kaplanem pro mládež, o. Vilémem, který po třech letech odejde z našeho děkanátu.

Jan Donoval