Camino

28.10.2017

     Proběhlo ve dnech 25 - 28. 10. Tentokrát jsme navštívili prostornou faru s velkou zahradou v Sobotíně, která skvěle vyhovovala našemu plánovanému programu. Camino jsme zahájili společnou mší svatou ve farní kapli. Po jejím skončení jsme všichni obdrželi kapesní evangelium, které nás následně doprovázelo po celý pobyt. Poté večeře, večerní seznamovací program a večerka, (kterou ne všichni dodržovali ☺). V noci na nás čekalo překvapení v podobě pastýřů, první noční hra a živý betlém.
     Sluníčko a "Ončovo" zpívání nás nerado, ač přece, vytáhlo z postelí a my s přáním, ať je rozcvička ve spacácích, znuděně následovali Honzu za ranním "protažením". Dopolední hra "malomocní" nám protáhla ztuhlé končetiny a myslím, že všichni uvítali následující přednášku s otcem Radkem Maláčem o Bohu a víře, která se konala již v teple fary. (Moc všem doporučuji, měla hodně co do sebe.) Jedním slovem je nemožné vtěsnat všechny zážitky na jeden papír a tak jen musím říct, že podzimní, prodloužené Camino bylo nabité programem a skvělými lidmi. O zábavu nebyla nouze a o chvilky zamyšlení taky ne. Poslední noční program, tedy křížová cesta, měl hodně do sebe a to ani nemluvím o těch ostatních. Dobré jídlo, plno srandy, zamyšlení, skvěle promyšleného programu a přátel. Takové bylo podzimní Camino.

                                                                                                                            Anežka Kocůrková
---------------------------
     Camino bylo od středy do soboty na sobotínské faře. Přijeli jsme ve středu večer a začali mší svatou. Tentokrát byl tématem Ježíš a jeho život. Každý večer a ráno jsme se scházeli v kapli a četli si z evangelia. Bylo spoustu her, v noční hře jsme nesli Ježíškovi do Betléma dárek, potom se konala svatba v Káni, nebo jsme hledali Ježíše, aby nás uzdravil. Ve čtvrtek jsme hráli scénky pro Heroda, museli jsme si vylosovat žánr (pantomima, balet,...) a příběh z bible (Noemova Archa, Mojžíš,...). V pátek odpoledne jsme se stali kupci a zaměstnanci u chrámu, prodávali jsme zboží a kupovali zóny. Ke konci pátečního večera byla hraná křížová cesta. V sobotu jsme uklidili na faře a vše zakončili mší svatou.
     Moc se nám to líbilo a už se těšíme na další CAMÍNO !!!

                                                                                           Štěpka Valentová a Kačka Juránková :)

Fotky: https://mladezsumperk.rajce.idnes.cz/25._-_28._10._2017_Camino/