Camino - podzim 2018

11.11.2018

     Dne 9. 11. 2018 jsem se zúčastnila akce pro mládež - Camino.
     Nejela jsem poprvé, proto jsem se hrozně moc těšila. Na vedoucí, kamarády, nové přátelé a spoustu zážitků. Kolem 17:00 jsme se začali pomalu scházet na farním středisku v Šumperku. Některá přivítání byla bouřlivá, jiná trošku zdrženlivější. Hlavně těch, co Camino absolvovali poprvé.
     Začínali jsme Mší svatou v kostele. Poté už nás čekalo jedno velké dobrodružství. Vedoucí si pro nás připravili detektivní hru. Přímo před námi se odehrála vražda Ivanky. Rázem jsme se proměnili na detektivy a v týmech jsme hledali vraha. Pátrali jsme po důkazech, vyslýchali svědky a řešili úkoly.
     Celý víkend se nesl v tématu Společenství. Sama za sebe můžu říct, že jsem si víkend moc užila. Vidět po dlouhé době všechny kamarády, poznat nové přátele z jiných farností mě naplnilo.
     V neposlední řadě, bych moc chtěla poděkovat všem vedoucím, kteří ve svém volném čase se nám věnovali, starali se o nás, uvařili a vymysleli program.
     A zároveň bych chtěla pozvat ty, kteří se odhodlávají zúčastnit se Camina. Přijď mezi nás. Jsme bezva parta. Já sama jsem zde našla úžasnou kamarádku a na Camino už jezdíme spolu. A taky jsem tam kdysi jela poprvé a sama. Už se těším na jarní Camino.

Lucie Hetmánková

    Druhý listopadový víkend se na farním středisku v Šumperku uskutečnila akce CAMINO pro mládež 2. stupně základních škol. Tématem bylo Společenství a sešlo se nás více než 20.
    V pátek večer jsme se stali očitými svědky závažného trestného činu (samozřejmě předem připraveného a zinscenovaného), který zahájil celovíkendové "vyšetřování". Navštívili jsme rodinu i přátele oběti, abychom získali co nejvíce informací a mohli vypátrat vraha, což se nám nakonec podařilo. Během toho jsme nevynechali plno her a různých aktivit. Náš pobyt byl zakončen mší svatou v kostele sv. Jana Křtitele.
     Všichni jsme si to moc užili a poznali nové kamarády. Největší "dík" ale patří všem organizátorům.

Daniela Kotrlá